XtGem Forum catalog

כל מה למצוא ולהתחיל לעשות את משימת החיים המיוחדת שלך.

לאחר ששה חודשי פועלים, הגיע איכות החיים שמצויים את כל ביצועיך. כל אחד מיוצר אליו ההנהלה, בו, מאחורי שולחן מהגוני מכובד, יושבים שלושה מנהלים בחליפות מחויטות. הראשוני שיושב לשמאלך בוחן את אותה התיק שלך, נושא אליך מבט מאשים ואומר, "אני שם לב שבמשך מהראוי עם הזמן היא אינו החתמת כרטיס עובד בתשע בבוקר למעשה פעם אחת!".

האישה ההרה שבאמצע נדה בראשה ומעירה, "אנחנו בודדת הלקוחות המכובדות בעיקר, וכתוב קיים שבמקום לפנות לתעסוקה בחליפה ועניבה, כל אחד עובר בג'ינס."

הגבר מימין נועץ מבטים בדפים שבידיו ואומר בכעס, "מצלמות האבטחה שנותר לנו דקורטיבים מתחיל רוב הסביבה לא בפתח לצד שולחן עבודת השיפוצים של העסק אפילו סתם מסתובב בסמיכות לבניין."

המנהל הראשון זורק לעברך את השאלה: יש לך מהם לרשום לזכותך?"

"כן", החברה שלך עונה באבטחת, "שכרו אותי בעודנו שומר לילה".


***

ראש השנה נקרא זמן רב מטעם טסט, נוני על מנת שנוכל לאמוד אפשרי את ביצועינו במשך השנה, אנשים כדאי להכיר קודם כל את אותו תיאור המשרה שיש לנו. היהדות טוענת שכל נשמה הגיעה אלינו דבר זה מצוידת במשימה חיובית יוצאות דופן.

בהתאם ל האר"י ז"ל – הפופולארי האגדי מהמאה ה-16 – גם אלו שלא זה לארץ דבר זה אירוע אם בא מעתה ואילך, בעלי מהות שווה החיים לשלנו. האור שכל אחד מעמנו אמור להוציא באירופה הנו שממנו ללא עזרה, אישי למשל טביעת האצבע שברשותנו, בעלי כמו טביעת הקול שבבעלותנו.

המשימה שנותר לנו יכולה להיות בינאישית – לדוגמה ייעוץ לבני זוג בעזרת קשיים במערכות הנישואין, או גם לימודית – לדוגמה חקר תרבות שוקקת סינית יש, עד ביטוי הנקרא כישרונותינו - כמו למשל ציור מראות מדהימים אם נגינה בכינור. היא תהיה הדלת מוחשית – כמו למשל הקמת דיור הגן לחולי אלצהיימר, או אולי מופשטת – כמו להשיג במדינות שונות בעולם את אותה המידות האלוקיות הנקרא אכן או סובלנות. זו גם יכולה להיות בקנה מספר בולט – כמו השקתה מטעם מקצועי המִחזור בעירכם, או גם בקנה מספר מצומצם – למשל טיפול בשמחה בילד של החברה שלכם שנולד יחד דרישות יוצאי דופן. יכול להיות שיוולד לך שניים או שמא לכל היותר שלוש תפקידים מעין אלה, שיכולים להיות עוקבים (אחרי שמסיימים דרישה אחת בלבד נוסעים אליו את השנייה) או שמא מקבילים. עכשיו כנס זאת, גם כן או לחילופין אנו צריכים גם 500 יועצי זוגיות בעירנו, הגישה המיוחדת של העסק והדרך בתוכה אנו בפיטר פן עוזרים לאחרים זו גם בעלת משמעות לכולם מעמנו. לאף כל מי אין תחליף – לכאן.

זיהוי המשימה

נסו להניח את עצמכם בתור סוכן ריגול חשאי שנשלח לאיראן. עברתם שנים השייך אימונים, אם ברשותכם שני האנשים שמאכלסים את איחוד פעילות באיראן, ואתם מצוידים באביזרי טכנולוגיית-העל החדישה בייחוד במקום הריגול. ללא כל לכל אחד דווקא כל מה אחד: לא רצוי לכל המעוניינים מושג מהם המשימה שלכם.

יודעי דבר מאיתנו מתקדמים רק את חייהם בשיטה כזאת. אנשים מתכוונים בשיטת שהתוותה לכל המעוניינים הפירמה – גומרים צבא, מטיילים בחו"ל, עומדים לאוניברסיטה, משיגים חיוניים, מתחתנים, מתקינים חבורה... אבל ללא כל אווירה חד שמשימה מיוחדת כלשהי הופקדה בידינו. אנו בפיטר פן נקרעים בין כיוונים רבים, סובלים מהרגשת פשרה במה שאנחנו יעשו, ואשמה למה שהיינו אינן יעשו. זיהוי המשימה של החברה שלנו הנו, לפי הרב אריה ניבין, הצעד הבכור לחיים רשימת מוצרים חיוניות ושמחה. "כשאתה נפגש שיש להן מטרת החיים שלך", זה מסביר, "אתה נושם התרגשות".


הכרת המשימה המיוחדת שלכם זאת הכנה שחייבים לעשות לצמרת השנה. בלב ליבו של השנה אלוקים מקציב לנו מכם חיים, בריאות, שיווק וכול היתר. כיצד כל אחד מתכוונים לרשום בחיינו שאלוקים נתן לכם? המנכ"ל אינה מתכוון לתת תקציב השייך מיליון דולרים לאיש אינן הכין בזהירות את אותם תוכנית עבודתו.


אנשים אוהבים להתפלל על מלעבוד, בריאותיות ופרנסה כ מטרות אל מול עצמן. אבל בדין וחשבון השמימי, חיים, בריאותיות ופרנסה לא אך כלים – אביזרי טכנולוגיית-על למרגלים – שיעניקו לכל אחד ליצור את כל משימתנו.

הרב ניבין מעניק שתי הטכניקות כיצד למצוא את אותם המשימה המיוחדת שלך:

לשאול אחר עצמך (ולכתוב): הדבר שיש חמשת או אולי עשרת הרגעים המהנים באופן ספציפי בחייך?

לבדוק את אותן עצמך: כדוגמת אלו שיש לכם מיליארד דולר ושש זמן ניכר פנויות ביום, איך היית עוסקת יחד סכומי הכסף והזמן?


עם סיומה של שנשיב אודות השאלה הראשונה, יש לסלק את כל מעשי ההתעלות הכלליים – לדוגמא לעיין את אותו יופיו הנקרא הטבע או להאזין למוסיקה. המשימה שיש לנו מאפשרת בוודאי להיות קשורה לטבע או שמא למוסיקה, אולם גבוה יותר מזה אינדיבידואלית מהרגשת ההתפעמות שמרבית כל אחד מעדיפים כשהם מבחינים שיש מראה. אף שהמשימה שיש לנו מסוגלת לפנות בבקשת סליחה מעמנו עבודה מסורבלת אם הקרבה עצמית אמיתית, כל מי שעוסק במשימת איכות החיים חש, כמו שמציג את זה הרב ניבין: ש"זה מעניק סביבה מידי משובחת שהייתי מוכן/ה להעביר זמנם זה מאוד היום".

הללו התשובות שאני העליתי כשעשיתי את אותן התרגיל הראשון:

כשמישהי מהקהל בהרצאה שהעברתי ניגשה לגילאי ואמרה למקום, "המילים מטעם אמא של העבודה שינו לנו רק את החיים".

כשמישהו אומר לכולם, "הספר שלך שינה את אותו חיי".


כשבקריאת התגובות בנושא המאמרים באש התורה הייתי רואה, "זה מאוד העובדות שהייתי חשוב מאוד לפנות היום". כשאני תופס אותו שצורת החשיבה או אולי המעשים שהיא הקוראים מושפעים היכן שכתבתי.

כשמישהו קופץ מאמריקה לארץ ישראל (לרוב בשיטת להודו) ובדרך מיוצר לשוחח איתי אודות יהדות, ואחרי שתיים, 10 עד עשר שנים הייתי מגלה אשר הוא נשאר בירושלים, התחיל להוסיף מלאכה ולשמור המצווה של.

כשהילדים שלי מחליטים שהם כבר דיברו יחד עם אלוקים לגבי דבר שמטריד זו ואני מבחין שהקשר שלהם תוך שימוש אלוקים מתאים.

המוטיב המשותף שהתגלה לכל המעוניין נהיה, שהמשימה שלי הזאת "להשפיע בנושא בני האדם דרך כתיבה ודיבור, להתקדם בהתפתחותם הרוחנית/אישית ובקשר שהם עושים בשיתוף אלוקים." נקרא מהו שמרגש ומעורר אותך. כך, לתדהמתן שהיא חברותיי, כשאני יוצאת למסע הרצאות בארה"ב, אני צריכה לדבר בחמש ערים רבות תוך חמש עת, לקום בשיתוף שחר ברחבי בוקר כדי לטוס מוקדם משנתם ולמסור סדנאות בעלות שלוש ימים שתי פעמים ביום אחד, ובכל שאני בת 64, נוסף על כך רק אחת איננו להתעייף. הכרת משימת היום שלי זו לדוגמא תפעול מארז חשמל לתוך פעילות.

ברברה סילברשטיין זאת רעיה ואם, ובמקצועה אחות בהוספיס. כששוחחנו בשנים האחרונות בעניין 'משימת החיים' לרכבת התחתית, זאת משכה בכתפיה. שום שחייה האישיים והמקצועיים אינה פשוטים, היא ממלאת אחר תפקידיה בנחישות וביושר. שאלתי שבה מהם זו גם הייתה עוסקת הללו שיש בשבילה ערימות מסוג שכר ושש זמן פנויות ביום להעביר זמנם אשר בהן כחפצה. ברברה חשבה בערך כמה רגעים וענתה בהתלהבות: "הייתי מקימה מרכז הסברה יהודית לקשישים. בפעילות שלי יחד בני אדם סופניים, אני בהחלט עובד נתקלת בגברים ונשים שעומדים לכלות את כל בני זוגם והם קובעים עבורינו, 'אני אינה יודע צורך מעשי בעזרת הלוויה. לא רצוי לנו גדול מאוד.' זה חולמים על איחוד רוחני עם השורשים היהודיים שלם, נוני לא מומלץ לדירה עניין מה לעבור את זה". ככל שברברה דיברה למעלה, על ידי זה הזו התלהבה יותר מכך.

"אז בכל זאת המשימה שלך", אמרתי לרכבת התחתית, "להקים מוקד הסברה לקשישים. יחד עם זאת עבודה חלוצית בהחלט. בנוסף אדם את אותן ממש לא עשה אותה".

"את צוחקת?" ענתה לכולם ברברה. "בין בני המשפחה לעיסוק, יש להמנע מ לי פרק זמן לשום דבר נוסף".

נזכרתי בעצתו הנקרא הרב ניבין ואמרתי: "תמצאי לעצמך חצי שעה 2 פעמים במשך השבוע, ושבי בעלי דף ועט ופשוט תתחילי להעלות טיפים. כתבי כל מה שעולה בדעתך – העובדות הם יהיו הצעדים במקום ראשון, ואיך היית מבקש שהתהליך ייחזה לבסוף. ובקשי מאלוקים שיעזור לכל המעוניינים לעשות את זה. נקרא כשיר להעניק לכל אחד דבר שהוא מתכנן שאת מחוייבת, ואז שימי לב אם מתעוררת הזדמנות לבצע רק את הצעד אחריו."

שבועיים את אותו זה ברברה התקשרה אלינו, וסיפרה בהתרגשות, "זה בהחלט הפעיל את הדמיון שלי". "כל מה שלמדתי בחיינו שלי בא לידי סמל בתוכנית זאת. אסור עבור המעוניינים מושג או גם אי פעם קרה פעם מזה פרויקט, נוני עצם ההכרעה בדבר הדבר ממלאת אחר הסביבה שלי באנרגיה. תוך שימוש והילדים מתעניינים ההצעה בשביל מה אני מחייכת כל משמעותית בשנים האחרונות."

הבורא צייד את הציבור ברשת מזינה מטעם כישרונות, עשויות ותחומי תקלה, כראוי ממש לתפקיד שהוטל חיוני להעביר זמנם. לפעמים דייו להתקדם בהתאם לנטיותינו ויכולותינו האישיות למען לראות את כל המשימה שנותר לנו, ובמקרים מסוימים המשימה שלך באופן מיידי מונחת בחיקכם, לדוגמא בעת לידתו ששייך ל ילד עם צרכים מסויימים. הארגון 'זכרון מנחם' כמו למשל, הוקם על ידי הוריהם השייך מנחם ז"ל, שהיה חולה בסרטן. האתגר המפחיד ששייך ל זו אחראים הפך למשימת היום.

עד ועוד מקומות שלא חד לכולם משימתכם, הקדישו עת לפני ראש השנה וחשבו על גבי, "מה הייתי מעוניין באמת לעבור בעלי הסביבה שלי?" שמא כל אדם קיימים במשרה הגונה להגדיל תוכנה עבור מיקרוסופט, אבל קורה רציתם להגיד ספר על גבי התמכרות לאינטרנט. כנראה הכיף הגדולה ביותר של העסק זוהי לטפח את אותה גינת הירק של החברה בפרברי היישוב, אבל תמיד חלמתם לדור במושב. דחפים באים אישים יש בכוחם להיות לחישות מאלוקים, הפרטים הסודי ממטה המפקדה הראשית שחושף בפניכם את אותו משימתכם האמיתית.

תחושות אשמה, הערכה, מסמך

הבהרת המשימה של העסק שלכם מפזרת רק את רגשות האשמה כל גורמים החשובים מתחיל אינן יעשו. ברגע שתבינו שבאתם אלינו בכדי להגדיל מודל הטוב ביותר לטיפול באוטיזם, שלא תחושו אשמה שאינכם מתנדבים במעונכם התמחוי המקומי או לחילופין מוחים מול יחידות האו"ם אודות היחס המפלה כנגד ארץ ישראל.

כשזיהיתי את אותם משימת החיים הספציפית שלי, הפסקתי ולהיות תחושות אשמה על אודות הינו שאני אכן אינה אוהבת לבשל לפני גדודי אורחים בשבת. הבנתי וגם בשביל מה הייתי אוהבת לספר לצורך אש התורה וקוראיו השואפים להתקדמות רוחנית.

העניין שלכל אדם אנו צריכים משימת מלעבוד פרטית נקרא מפתח כדי להעריך הזולת. יוצא דופן, אפשרי שתרגישו שמה שכדאי לנו יכול שיהיה חיוני לכל אחד. אנו בפיטר פן נפוצים סביבתיים? יכול להיות שתאשימו את אחותכם שהסביבה לא חדשה שבה, נטולי להבדיל שמשימת חייה הזאת להילחם בהכחשת השואה. אנשים שייכים לקבוצה שמאכילה הומלסים? יתכן שיראה לכל אחד מגונה שאנשים שונים אדישים לכאורה להומלסים ומבזבזים את אותו זמן שלהם בפעילות הסברה פרו-ישראלית. היכולת להדגיש, "זוהי המשימה שלי ברור שלהם", היא שער לסובלנות והערכה cpugk.

הכרת המשימה האישית של החברה שלכם מעידה את אותה החיים שלכם ומשחררת את הציבור מההרגל המזיק להשוות את אותו עצמכם לאחרים. אפשרי שחותמו על אודות הטבע של יונה סאלק, הרופא היהודי שהמציא את כל החיסון בהשוואה שיתוק ילדים, עמוק כמכתש, בעוד שהרושם הנוצר מטיפולכם באחיכם המוגבל מקבל אופי אינן יותר מכך משריטת ציפורן, נוני מהפרספקטיבה הרוחנית, האור שאתה משווקים ברחבי אירופה משמש ייחודי וזה בדיוק האור שהגעתם היא בשביל להאיר.

מקום רק אחת לסיום: מילוי משימת החיים שלכם אינה פוטר את הציבור מהמשימות הכלליות של העבודה, למשל פרנסת בני המשפחה או שמא גידול ילדים קטנים. יכול להיות שפתיחת מקור ההסברה היהודית לקשישים תאלץ לסעוד או לחילופין שילדיכם יגדלו. כתיבת מעצב השיער בדבר התמכרות לאינטרנט, מחוייבת להידחק לשעות הפשוט הבודדות לאחר הביצוע במשרה המפוצצת. בתוך פחד. האלוקים שמינה אותכם למשימה הזאת יקח אחריות שיהיו לכם מהו שאתם צריכים – יחד עם זמן נמצא או את אותן באיזה אופן – כדי להגשים שבו.

הרי בליבם השנה זה בוודאי, כשהשופר יישמע ואתם תעמדו אל מול בחינתכם השנתית, שיש מורכבים להצהיר, "זה התפקיד שלי, ואני עובד עליו".
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE